V Detskom centre organizujeme pravidelne každý týždeň krúžky pre deti od 1-3 rokov, škôlkarov i školopovinné deti. V lete organizujeme denné tábory so psíkom. Ako prvé centrum, poskytujeme terapie pre bábätká od 6 týždňov. Robíme individuálne terapie pre fobické deti a deti so špeciálnymi potrebami. Okrem toho chodíme za deťmi do ich prirodzeného prostredia rodiny, alebo navštevujeme škôlky a školy. Poskytujeme aj komplexnú starostlivosť rodinného poradenstva pri rôznych životných okolnostiach. V našom centre sa venujeme aj budúcim maminkám, ktoré si u nás môžu vychutnať jemnú starostlivosť v podobe tehotenskej masáže, či kraniosakrálnej terapie zameranej na podporu vzájomné sa prepojenia sa s dieťatkom. Organizujeme skupinové kurzy baby masáží, no môžete si u nás objednať aj individuálny kurz. Robíme aj narodeninové oslavy so špeciálnym animátorským programom za prítomnosti našich psíkov.  Prenajímame priestory na rôzne workshopy, semináre a prednášky.

Podrobnejší popis našich aktivít môžete nájsť v sekcii služby.

MVDr. Danka Palušová

Volám sa Danka Palušová a odmalička milujem zvieratá. Táto láska ma zaviala do Košíc, kde  som vyštudovala Univerzitu veterinárneho lekárstva. Pomáhať slabším a bezbranným stvoreniam sa stalo pre mňa nielen prácou, ale aj poslaním. 12 rokov som vykonávala prácu veterinárnej lekárky na klinike v Žiline. Práca so zvieratami ma napĺňala, ale čoraz viac ma to ťahalo k práci s ľuďmi a liečeniu. Absolovovala som kurzy TČM, homeopatie, BMC- nervovy systém, motýlej terapie, kraniosakrálnej terapie, dotykovej terapie, montessori metódy, babysoma základný modul, som lektorka babymasáže, mám za sebou výcvik rodinnej terapie, terapie hrou a filiálnej terapie. Čoraz viac som si začala uvedomovať čistú bezpodmienečnú lásku zvierat, tak podobnú bezpodmienečnej láske malých detí. Toto poznanie ma priviedlo k praktickému štúdiu canisterapie a neskôr i k založeniu I. detského centra na Slovensku so zameraním na canisterapiu , podporu a terapiu rodinného systému, poskytujeme terapiu mamičkám, oteckom, deťom od narodenia až do dospelosti. Popri práci sa neustále vzdelávam, momentálne ukončujem dvojročný výcvik v Prahe zameraný na sprevádzanie ľudí v náročných životných situáciach. Okrem rodín, sa venujem aj ľuďom s PPP, vediem svojpomocnú skupinu a PPP, poradňu pre PPP. Na základe svojich dlhoročných skúseností sa venujem aj deťom so špeciálnymi potrebami, poruchami pozornosti a fobickým deťom, na ktoré je špecialistka moja štvornohá kolegyňa, fenka BŠO,Orchidea, s ktorou máme veľmi dobré výsledky. Práca ma naplno pohltila a moje centrum je priestor, kde si plním svoje sny ja i všetci ktorí v ne veria.

Barborka Palušová

Keďže moji starí rodičia aj rodičia sú veterinárni lekári odmalička vyrastám pri zvieratkách, či už doma, ale aj u nich v práci. Už ako 3 ročná som „asistovala“ pri operáciach a ako 5 ročná som sa starala o šteniatka po cisárskom reze. Keďže som bola dlhé roky jedináčik mojimi najlepšími kamarátmi boli naši 4-nohí členovia rodiny. Stali sa akousi súčasťou mňa a život bez nich si neviem predstaviť. S pribúdajúcim vekom som ich prestala brať  len ako maznáčikov, ale aj ako skvelých spoločníkov pri takmer všetkých aktivitách. Časom som spoznávala rôzne psie športy a z každého si niečo zobrala . Keď mamina začala robiť canisterapiu veľmi ma to zaujalo, pretože som tam mohla využiť všetky poznatky, ktoré som nadobudla pri práci s mojimi psíkmi. Práca s deťmi sa veľmi dotkla môjho srdiečka. Učia ma tešiť sa z prítomnosti rovnako ako psíci. Po narodení môjho malého bračeka som sa viac začala zaujímať o canisterapiu s bábätkami.

V študujem  na Španielskom bilingválnom gymnáziu, pomáham mamine v centre a venujem sa svojim 4-nohým láskam.

Orchidea

Orchidea „Orchi“ je biely švajčiarsky ovčiak. Miluje svoju prácu, pretože má rada deti. Je to veľmi kontaktný psík. Nikdy neodmietne pohladenie. Vo voľnom čase behá po lúke a naháňa sa so svojimi kamarátmi. Je to veľmi citlivý a vnímavý pes. Každý kto ju spozná, má ju rád.