Čo robí HAVINO?

V Detskom centre organizujeme pravidelne každý týždeň krúžky pre deti od 1-3 rokov, škôlkarov i školopovinné deti. V lete organizujeme denné tábory so psíkom. Ako prvé centrum, poskytujeme terapie pre bábätká od 6 týždňov. Robíme individuálne terapie pre fobické deti a deti so špeciálnymi potrebami. Okrem toho chodíme za deťmi do ich prirodzeného prostredia rodiny, alebo navštevujeme škôlky a školy. Poskytujeme aj komplexnú starostlivosť rodinného poradenstva pri rôznych životných okolnostiach. V našom centre sa venujeme aj budúcim maminkám, ktoré si u nás môžu vychutnať jemnú starostlivosť v podobe tehotenskej masáže. Organizujeme skupinové kurzy baby masáží, no môžete si u nás objednať aj individuálny kurz. Robíme aj narodeninové oslavy so špeciálnym animátorským programom za prítomnosti našich psíkov.  Prenajímame priestory na rôzne workshopy, semináre a prednášky.

Podrobnejší popis našich aktivít môžete nájsť v sekcií služby.

Danka Palušová

Volám sa Danka Palušová a odmalička milujem zvieratá. Táto láska ma zaviala do Košíc, kde  som vyštudovala Univerzitu veterinárneho lekárstva. Pomáhať slabším a bezbranným stvoreniam sa stalo pre mňa nielen prácou, ale aj poslaním. 12 rokov som vykonávala prácu veterinárnej lekárky na klinike v Žiline. Práca so zvieratami ma napĺňala, ale čoraz viac ma to ťahalo k alternatívnej terapii. Absolovovala som kurzy TČM, homeopatie, alternatívnej psychológie, montessori metódy, babysoma- základný modul, som lektorka babymasáže. Čoraz viac som si začala uvedomovať čistú bezpodmienečnú lásku zvierat, tak podobnú bezpodmienečnej láske malých detí. Toto poznanie ma priviedlo k praktickému štúdiu canisterapie a neskôr i k založeniu 1. detského centra so zámerom canisterapie na Slovensku, poskytujeme terapiu deťom od narodenia. Popri práci sa neustále vzdelávam, v najbližšej dobe ma čaká kurz BMC- nervový systém, z ktorého poznatky chcem zaviesť do mojej canisterapeutickej praxe. Okrem malých detí, sa venujem aj ľuďom s PPP, vediem svojpomocnú skupinu ako laický terapeut. Na základe svojich dlhoročných skúseností sa venujem aj deťom so špeciálnymi potrebami, poruchami pozornosti a fobickým deťom, na ktoré je špecialistka moja štvornohá kolegyňa, fenka BŠO, s ktorou máme veľmi dobré výsledky. Moja práca ma naplno pohltila a s mojou rodinou je mojím zmyslom života.

Barborka Palušová

Keďže moji starí rodičia aj rodičia sú veterinárni lekári odmalička vyrastám pri zvieratkách, či už doma, ale aj u nich v práci. Už ako 3 ročná som „asistovala“ pri operáciach a ako 5 ročná som sa starala o šteniatka po cisárskom reze. Keďže som bola dlhé roky jedináčik mojimi najlepšími kamarátmi boli naši 4-nohí členovia rodiny. Stali sa akousi súčasťou mňa a život bez nich si neviem predstaviť. S pribúdajúcim vekom som ich prestala brať  len ako maznáčikov, ale aj ako skvelých spoločníkov pri takmer všetkých aktivitách. Časom som spoznávala rôzne psie športy a z každého si niečo zobrala . Keď mamina začala robiť canisterapiu veľmi ma to zaujalo, pretože som tam mohla využiť všetky poznatky, ktoré som nadobudla pri práci s mojimi psíkmi. Práca s deťmi sa veľmi dotkla môjho srdiečka. Učia ma tešiť sa z prítomnosti rovnako ako psíci. Po narodení môjho malého bračeka som sa viac začala zaujímať o canisterapiu s bábätkami.

V prítomnosti sa pripravujem na štúdium na Španielskom bilingválnom gymnáziu, pomáham mamine v centre a venujem sa svojim 4-nohým láskam.

Vladka Podoláková

Už ako malé dievčatko som mala veľmi rada zvieratká. Mojim rodičom som často „urobila radosť“ tým, že som doniesla domov zatúlané mačiatko. Ani práca s deťmi mi nebola cudzia, ako stredoškoláčka som si spravila animátorský kurz, aby som mohla chodiť vypomáhať na tábory. Všetky získané skúsenosti som potom využila aj pri výchove mojich dvoch malých dcérok. Ako matka som sa vzdelávala aj v oblasti kontaktného rodičovstva, laktačného poradenstva a šatkovania. Okrem toho sa venujem aj masážiam pre tehotné ženy a bábätká. Práca v Detskom centre Havino bola pre mňa splneným snom, nielenže som mohla aktívne viesť krúžky pre deti, no uplatnenie si našla i moja vrúcna láska k zvieratkám. Momentálne pracujem v centre s mojím „parťákom“ Ellasom, psíkom dlhosrstej kólie. Spolu nás môžete stretnúť na krúžkoch a individuálnych terapiách, v škôlkach či školách. Doma mám ešte jedného zachráneného psíka z útulku a mojou veľkou srdcovkou je aj chov drobných cicavcov. Doma máme tri krásne potkanie slečny a zdrobneného králika. Venujem sa aj poradenstvu pre výber vhodného zvieratka do Vašej rodiny, ponúkam aj zaškolenie v oblasti kvalitnej starostlivosti oň, aby ste mali všetci radosť zo vzájomného spolužitia.

Staň sa naším fanúšikom na Facebooku a žiadna z noviniek či akcií ti neutečie

Zaujalo Vás niečo? Napíšte nám

Čo sa udialo alebo udeje?

9. augusta 2020

Program Detského centra Havino

Nový program Detského centra Havino

Viac
Naše akcie
16. januára 2020

Ako darovať 2%

Ak chcete podporiť prácu Centra Orchidea svojimi 2 % alebo 3 %, môžete tak urobiť nasledovne.

Viac
9. októbra 2017

Power jóga pre dospelých

Prečo vyskúšať power jogu? Máte bolesti chrbta alebo krku? Máte stresové zamestnanie?

Tak neváhajte!

Viac
8. októbra 2017

Jóga pre deti

Prečo by ju mali deti cvičiť?
Deti jednoduchou formou zapoja do cvičenia celé telo, zabavia sa pri tom, a na záver je ukľudňujúca relaxácia, kde si deti oddýchnu.

Viac
Zobraziť viac z našej činnosti