Zážitkové hodiny pre škôlky a školy

Pre školy a škôlky ponúkame možnosť skupinovej canisterapie priamo v zariadení. Prítomnosť canisterapeutického tímu má veľmi pozitívny vplyv na deti i pedagógov. Zažijú netradičnú hodinu, ktorá im určite zotrvá v pamäti. 

Vďaka našim skúsenostiam sme schopní zostaviť kvalitný program priamo na mieru daného kolektívu. Menšie detičky v škôlkach zabavíme poučným divadielkom a rôznymi hrami so psíkmi. Pre staršie deti máme nachystané aktivity so psíkom zamerané na spoluprácu a koordináciu v tíme, vzájomnú empatiu, či rozvoj fyzickej obratnosti. Môžeme však pripraviť aj protidrogový program zameraný na prevenciu, v ktorom za pomoci našich psíkov deti pochopia ničivú silu omamných látok. Pomocou rozprávkového príbehu zoznamujeme deti s problematikou fajčenia, požívania alkoholu a závislosti na drogách. Vedieme s nimi diskusiu, kreslíme obrázky a za pomoci psíkov predvádzame pachové práce (ukážka ako psík vyhľadáva predmety v priestore, na človeku, vo veciach).

Máme k dispozícií aj mnoho kvalitných edukačných pomôcok na rozvoj psychomotoriky, priestorovej orientácie, spolupráce i fyzickej zdatnosti. Hravou formou vieme precvičiť matematiku no i hudobnú výchovu.

Úžasné výsledky dosahuje skupinová canisterapia aj pri problémoch v kolektíve, najmä pri pravidelných návštevách. Vtedy môžeme s pedagógom naplno spolupracovať a prediskutovať ciele a očakávania.

Cena zážitkovej hodiny je stanovená na 3,00 € na jedno dieťa/žiaka, trvá 45 minút.

Priebeh hodiny

  • predstavenie psíka a canisterapeuta,
  • zoznámenie sa so psíkom, kde  psík ukáže deťom, čo všetko vie a čo sa naučil,
  • rozprávanie o psíkoch t.z. čo všetko psík potrebuje, ako sa o neho starať, na čo všetko psíka človek využíva, správne zaobchádzanie so psíkom,
  • konkrétne hry detí so psíkom – spoločné aktivity, rozlúčka so psíkom, zhrnutie hodiny, prípadne spoločné foto.

Pokiaľ vás možnosť skupinovej canisterapie v školskom zariadení zaujala, napíšte nám cez náš kontaktný formulár. Radi vám odpovieme na akékoľvek otázky.

Máte záujem o niektorú z našich služieb? Napíšte nám: