Masáže pre tehotné ženy

Mnoho žien automaticky predpokladá, že masáž je niečo, čo by  si v tehotenstve dopriavať nemali. Nie je to úplne tak. Jemná, tehotenská masáž je práve veľmi vhodným prostriedkom, ktorý môže budúcej maminke pomôcť zvládnuť mesiace, kedy sa jej telo veľmi rýchlo mení a prispôsobuje novej situácií.

Tehotenstvo je krásne no aj veľmi intenzívne obdobie v živote ženy. S rastúcim bruškom sa žene nielen ťažšie pohybuje, môžu sa dostaviť opuchy končatín, kŕče alebo bolesť chrbta. Veľmi vhodná je práve tehotenská masáž. Žene sa nielen uľaví od fyzického diskomfortu, no zároveň má možnosť pri tejto procedúre krásne zrelaxovať.  Jemné dotyky môžu pomôcť matke napojiť sa na bábätko, vnímať krásu svojho stavu a tešiť sa z neho. Tu samozrejme platí aj krásna zásada, že keď je spokojná žena, spokojné je aj dieťatko.

Masáž je vhodná od 4. mesiaca tehotenstva prakticky až do pôrodu. Môže byť celotelová, pričom sa masér vyhýba oblastiam, ktoré nie je vhodné masírovať počas tehotenstva. Počas tohto procesu je možné vykonať aj ošetrenie pokožky bruška špeciálnym olejom, ktorý zlepšuje elasticitu a zároveň vyživuje. Takto sa dá aspoň čiastočne regulovať vznik strií.

Tehotenská masáž sa vykonáva v polohe, ktorá je žene najpohodlnejšia, môže to byť ľah na boku alebo sed na stoličke. Jej pozitívnym vplyvom je napríklad aj celkové zníženie únavy a stresu, zlepšenie krvného obehu a pomáha aj s pocitom ťažkých nôh. Počas masáže je možné využiť aj aromaterapiu, kedy je na žiadosť ženy vo vhodnom pomere primiešaný esenciálny olej do masážneho. Masáž je možné na požiadanie vykonávať aj v bydlisku klientky, pre zvýšenie jej pohodlia a komfortu, najmä už v posledných týždňoch tehotenstva.

Máte záujem o niektorú z našich služieb? Napíšte nám: