Zážitkové hodiny pre škôlky a školy

Pre školy a škôlky ponúkame možnosť skupinovej canisterapie priamo v zariadení. Prítomnosť canisterapeutického tímu má veľmi pozitívny vplyv na deti i pedagógov. Zažijú netradičnú hodinu, ktorá im určite zotrvá v pamäti. 

Vďaka našim skúsenostiam sme schopní zostaviť kvalitný program priamo na mieru daného kolektívu. Menšie detičky v škôlkach zabavíme poučným divadielkom a rôznymi hrami so psíkmi. Pre staršie deti máme nachystané aktivity so psíkom zamerané na spoluprácu a koordináciu v tíme, vzájomnú empatiu, či rozvoj fyzickej obratnosti. Môžeme však pripraviť aj protidrogový program zameraný na prevenciu, v ktorom za pomoci našich psíkov deti pochopia ničivú silu omamných látok. Pomocou rozprávkového príbehu zoznamujeme deti s problematikou fajčenia, požívania alkoholu a závislosti na drogách. Vedieme s nimi diskusiu, kreslíme obrázky a za pomoci psíkov predvádzame pachové práce (ukážka ako psík vyhľadáva predmety v priestore, na človeku, vo veciach).

Máme k dispozícií aj mnoho kvalitných edukačných pomôcok na rozvoj psychomotoriky, priestorovej orientácie, spolupráce i fyzickej zdatnosti. Hravou formou vieme precvičiť matematiku no i hudobnú výchovu.

Úžasné výsledky dosahuje skupinová canisterapia aj pri problémoch v kolektíve, najmä pri pravidelných návštevách. Vtedy môžeme s pedagógom naplno spolupracovať a prediskutovať ciele a očakávania.

Cena zážitkovej hodiny je stanovená na 3,00 € na jedno dieťa/žiaka, trvá 45 minút.

Priebeh hodiny

 • predstavenie psíka a canisterapeuta,
 • zoznámenie sa so psíkom, kde  psík ukáže deťom, čo všetko vie a čo sa naučil,
 • rozprávanie o psíkoch t.z. čo všetko psík potrebuje, ako sa o neho starať, na čo všetko psíka človek využíva, správne zaobchádzanie so psíkom,
 • konkrétne hry detí so psíkom – spoločné aktivity, rozlúčka so psíkom, zhrnutie hodiny, prípadne spoločné foto.

Pokiaľ vás možnosť skupinovej canisterapie v školskom zariadení zaujala, napíšte nám cez náš kontaktný formulár. Radi vám odpovieme na akékoľvek otázky.

  Staň sa naším fanúšikom na Facebooku a žiadna z noviniek či akcií ti neutečie

  Zaujalo Vás niečo? Napíšte nám

  Čo sa udialo alebo udeje?

  1. apríla 2021

  Sprevádzanie v náročných životných situáciách

  Mnohí z Vás viete, že som istý čas v mojom centre absentovala a tento čas využila na odborné výcviky, na ktorých som naberala vedomosti, ktoré sú mi nápomocné pri sprevádzaní Vás úskaliami osobnými či rodinnými. Už dlhšie sa venujem sprevádzaniu ľudí v náročných životných situáciach, ale i poradenstvu v oblasti výchovy detí. Žijeme v zložitej […]

  Viac
  9. augusta 2020

  Program Detského centra Havino

  Nový program Detského centra Havino

  Viac
  Naše akcie
  16. januára 2020

  Ako darovať 2%

  Ak chcete podporiť prácu nášho centra svojimi 2 % alebo 3 %, môžete tak urobiť nasledovne.

  Viac
  8. januára 2017

  Narodeninová oslava pre Tomáška s našimi psíkmi.

  V našom centre sme opäť pripravili narodeninovú oslavu s našimi psíkmi pre Tomáška. 🙂

  Viac
  Zobraziť viac z našej činnosti