Zážitkové hodiny pre škôlky a školy

Pre školy a škôlky ponúkame možnosť skupinovej canisterapie priamo v zariadení. Prítomnosť canisterapeutického tímu má veľmi pozitívny vplyv na deti i pedagógov. Zažijú netradičnú hodinu, ktorá im určite zotrvá v pamäti. 

Vďaka našim skúsenostiam sme schopní zostaviť kvalitný program priamo na mieru daného kolektívu. Menšie detičky v škôlkach zabavíme poučným divadielkom a rôznymi hrami so psíkmi. Pre staršie deti máme nachystané aktivity so psíkom zamerané na spoluprácu a koordináciu v tíme, vzájomnú empatiu, či rozvoj fyzickej obratnosti. Môžeme však pripraviť aj protidrogový program zameraný na prevenciu, v ktorom za pomoci našich psíkov deti pochopia ničivú silu omamných látok. Pomocou rozprávkového príbehu zoznamujeme deti s problematikou fajčenia, požívania alkoholu a závislosti na drogách. Vedieme s nimi diskusiu, kreslíme obrázky a za pomoci psíkov predvádzame pachové práce (ukážka ako psík vyhľadáva predmety v priestore, na človeku, vo veciach).

Máme k dispozícií aj mnoho kvalitných edukačných pomôcok na rozvoj psychomotoriky, priestorovej orientácie, spolupráce i fyzickej zdatnosti. Hravou formou vieme precvičiť matematiku no i hudobnú výchovu.

Úžasné výsledky dosahuje skupinová canisterapia aj pri problémoch v kolektíve, najmä pri pravidelných návštevách. Vtedy môžeme s pedagógom naplno spolupracovať a prediskutovať ciele a očakávania.

Cena zážitkovej hodiny je stanovená na 1,50 € na jedno dieťa/žiaka, trvá 45 minút.

Priebeh hodiny

 • predstavenie psíka a canisterapeuta,
 • zoznámenie sa so psíkom, kde  psík ukáže deťom, čo všetko vie a čo sa naučil,
 • rozprávanie o psíkoch t.z. čo všetko psík potrebuje, ako sa o neho starať, na čo všetko psíka človek využíva, správne zaobchádzanie so psíkom,
 • konkrétne hry detí so psíkom – spoločné aktivity, rozlúčka so psíkom, zhrnutie hodiny, prípadne spoločné foto.

Pokiaľ vás možnosť skupinovej canisterapie v školskom zariadení zaujala, napíšte nám cez náš kontaktný formulár. Radi vám odpovieme na akékoľvek otázky.

  Staň sa naším fanúšikom na Facebooku a žiadna z noviniek či akcií ti neutečie

  Zaujalo Vás niečo? Napíšte nám

  Čo sa udialo alebo udeje?

  9. augusta 2020

  Program Detského centra Havino

  Nový program Detského centra Havino

  Viac
  Naše akcie
  16. januára 2020

  Ako darovať 2%

  Ak chcete podporiť prácu nášho centra svojimi 2 % alebo 3 %, môžete tak urobiť nasledovne.

  Viac
  9. októbra 2017

  Power jóga pre dospelých

  Prečo vyskúšať power jogu? Máte bolesti chrbta alebo krku? Máte stresové zamestnanie?

  Tak neváhajte!

  Viac
  8. októbra 2017

  Jóga pre deti

  Prečo by ju mali deti cvičiť?
  Deti jednoduchou formou zapoja do cvičenia celé telo, zabavia sa pri tom, a na záver je ukľudňujúca relaxácia, kde si deti oddýchnu.

  Viac
  Zobraziť viac z našej činnosti