Na prvé počutie sa vám v hlave možno vynorí prekvapená otázka, vari aj bábätká potrebujú masáž? Nepredstavujte si však, že sa jedná o intenzívnu masáž, akú potrebujú športovci, či ubolení ľudia. Masírovanie bábätiek je veľmi jemný spôsob, akým rodič, či iná blízka osoba, dokáže nadviazať vzťahovú väzbu s dieťatkom. Svojimi dotykmi bábätku môžeme ukázať, ako veľmi ho milujeme a zároveň tým napĺňame jednu z jeho základných potrieb, kontakt s blízkou osobou.

Počas celého obdobia tehotenstva je bábätko veľmi úzko spojené so svojou matkou. Počúva tlkot jej srdca i hlas, cíti jej pohyby a vníma aj jej emócie. Bolo by zvláštne domnievať sa, že po narodení mu bude stačiť cítiť dotyk a vôňu naškrobenej zavinovačky. Nie, dieťatko po pôrode očakáva, že bude môcť ležať na matkinom tele a piť jej mlieko. Maminka, ktorú nik nevyrušuje, začne automaticky hladiť svoje bábätko, hľadí mu pritom do očí a prihovára sa mu. Novorodené dieťatko sa upokojí a po chvíli sa môže udiať prvé kŕmenie. Tu vzniká základ pevnej a bezpečnej vzťahovej väzby. Masáž bábätka je spôsob, ako túto väzbu upevňovať aj v nasledujúcom období.

Niekedy ženy nemajú šancu zažiť toto pripútavanie, tzv. bonding a môžu sa cítiť neistými vo svojej úlohe matky. Tu však nie je nič stratené, túto väzbu je možné budovať rôznymi spôsobmi, napríklad aj jemnou technikou masírovania bábätka. Dôležitou je vzájomná radosť z tejto aktivity, ktorá pri každej ďalšej masáži môže kvitnúť viac a viac.

Táto technika prináša mnoho benefitov ako pre osobu, ktorá masáž vykonáva, tak aj pre dieťatko. Vďaka masáži bábätka sa prehlbuje schopnosť empatie a vzájomného porozumenia. Dieťatko býva po pravidelných masážach spokojnejšie, živšie a aj zdravšie. Jana Hašplová vo svojej knihe Masáže detí a dojčiat píše, že masáž stimuluje a zlepšuje krvný obeh, čo následne ovplyvňuje činnosť orgánov a rozvoj všetkých tkanív, zlepšuje dýchanie, posilňuje svaly a správne držanie tela. Má teda mnoho nielen psychických ale i zdravotných výhod.

Masáž bábätiek nie je vôbec zložitá a zdĺhavá technika, no i tak je dobré, ak sa najprv naučíte základné techniky a zostavy od lektora baby masáží, napríklad na spoločných či individuálnych kurzoch. Tam sa dozviete nielen hmaty ale i ostatné dôležité princípy masáže, ako napríklad kedy je ideálne masáž vykonávať, aký olej používať. Lektor vám môže poradiť aj vhodný esenciálny olej, ktorý môžete pridávať k základnému olejčeku, poradí vám dávkovanie podľa veku dieťatka i potreby masáže.

Naše centrum ponúka kurz baby masáže pre matky alebo tehotné mamičky.

Kurz trvá približne mesiac, jedná sa o 4 stretnutia, raz za týždeň. Kurz zahŕňa výučbu jemných techník masáže bábätka a jej následné precvičovanie v príjemnom prostredí nášho centra.

Cena kurzu: 40 €

Výučba prebieha buď priamo s dieťatkom, ak je pripravené a masáž príjme, alebo na bábike, kde sa mamička naučí techniku, ktorú si potom cvičí s bábätkom v pokoji domova.

Pokiaľ máte záujem o individuálnu výuku baby masáže, či inštruktáž v pohodlí Vášho domova, stačí nám napísať, radi Vám vyjdeme v ústrety. Cena za individuálne stretnutie je 30 eur na hodinu, plus uhradenie nákladov spojených s cestovaním k Vám domov.

Naše centrum ponúka aj prednášky, kde sa mamičky zoznámia s touto formou masáže detí. Lektorky  vysvetlia priebeh, účinky masáže. Upozorňujeme, že sa jedná o prednášku , nie priamo o výučbu masáže, pretože tá sa nedá obsiahnuť v jednej prednáškovej hodine.  Prednáška ma priblížiť a popísať účinky masáže, použitie esenciálnych a rastlinných olejov.

Cena za hodinu prednášky pre jednu osobu je 5 eur.

Masáže a prednášky môžu prebiehať buď v našom centre alebo dochádzame aj do detských , či materských centier, kde sa mamičky stretávajú.

Objednať sa môžete cez kontaktný formulár alebo na telefónnom čísle 0903 767 552. Tešíme sa na Vás!