Najčastejšie otázky

Je hygienické kontaktovať malé dieťa so psíkom?

Áno, určite je. Naše psy sú pravideľne odčervené, odblšené a zaočkované.  Ja ako veterinárna lekárka dohliadam, aby boli klinicky zdravé. Taktiež bolo vedecky dokázané, že psík má pozitívny vplyv na imunitu dieťatka.

Môžeme mať istotu, že psík dieťatku neublíži?

Naše psy sú odmalička špeciálne cvičené, aby mali pozitívny vzťah k deťom. Pri canisterapii je dôležitá spolupráca. Terapeut zodpovedá za správanie psa a rodič dáva pozor na dieťa. Spoločne ho učíme ako sa správať ku zvieratku, čo má psík rád a naopak čomu sa pri kontakte so psíkom vyvarovať.

Za aký čas sa dostaví viditeľný výsledok canisterapie?

Je to veľmi individuálne. Dieťa je ako kameraman, všetko si nahráva. Pokiaľ majú rodičia pozitívny motivujúci vzťah ku psíkovi, dieťa ho veľmi skoro navníma a napreduje veľmi rýchlo. Máme deti, ktoré zvládajú už na prvom krúžku pracovať, iné zas potrebujú viac času, a my sme trpezliví a radi mu čas doprajeme. Pomáhame mu aby adaptáciu na nové prostredie a psíka zvládol sám podľa vlastných potrieb.

 

 

Staň sa naším fanúšikom na Facebooku a žiadna z noviniek či akcií ti neutečie

Zaujalo Vás niečo? Napíšte nám

Čo sa udialo alebo udeje?

4. septembra 2021

Program Detského centra Havino

Nový program Detského centra Havino

Viac
1. apríla 2021

Sprevádzanie v náročných životných situáciách

Mnohí z Vás viete, že som istý čas v mojom centre absentovala a tento čas využila na odborné výcviky, na ktorých som naberala vedomosti, ktoré sú mi nápomocné pri sprevádzaní Vás úskaliami osobnými či rodinnými. Už dlhšie sa venujem sprevádzaniu ľudí v náročných životných situáciach, ale i poradenstvu v oblasti výchovy detí. Žijeme v zložitej […]

Viac
Naše akcie
16. januára 2020

Ako darovať 2%

Ak chcete podporiť prácu nášho centra svojimi 2 % alebo 3 %, môžete tak urobiť nasledovne.

Viac
8. januára 2017

Narodeninová oslava pre Tomáška s našimi psíkmi.

V našom centre sme opäť pripravili narodeninovú oslavu s našimi psíkmi pre Tomáška. 🙂

Viac
Zobraziť viac z našej činnosti