Austrálske esencie

Využívanie liečivých účinkov kvetových esencií je známe z rôznych kultúr už od nepamäti. Austrálske kvetové esencie sú však jedinečné v tom, že nám pomáhajú vyrovnávať sa s problémami a výzvami  dnešnej doby. Svetlo sveta uzreli vďaka austrálskemu prírodnému liečiteľovi a homeopatovi Ianovi Whiteovi.

Austrálske esencie sú vibračné esencie, ktoré liečia naše jemnohmotné telá a auru. Podľa Dr. Gerbera, autora Vibračnej medicíny, naše emocionálne, mentálne a fyzické choroby sa dajú najefektívnejšie liečiť ak sa pri liečbe zameriame práve na jemnohmotné telá. Esencie vďaka svojmu zameraniu liečia priamo príčinu ochorenia, alebo neželaného emocionálneho a mentálneho stavu. Do vedomia prinášajú žiadanú vibráciu a tým pomáhajú priniesť na povrch pozitívne kvality, ktoré driemu niekde hlboko v nás.

V čom mi esencie môžu pomôcť ?

Keďže pôsobia celostne, majú pozitívny vplyv na myseľ, telo i ducha. Na mentálnej a duchovnej úrovni  nám prinášajú do života jasnosť, odvahu, vnútornú silu a odhodlanie nasledovať a uskutočňovať svoje sny. Pomáhajú nám prehlbovať vlastnú intuíciu a kreativitu, podporujú duchovný rozvoj a učia nás hlbšie prežívať radosť zo života. Na fyzickej úrovni priamo pracujú so samotnou psychosomatickou príčinou ochorenia.

Niektoré konkrétne témy s ktorými mi esencie môžu pomôcť

  • Hlboké prijatie samého seba a zlepšenie dôvery v seba a vlastné schopnosti
  • Revitalizácia fyzického tela a odstránenie následkov stresu a dlhodobej únavy
  • Zlepšenie partnerských vzťahov a zharmonizovanie vzťahu s vlastnými rodičmi i deťmi
  • Prečistenie negatívnych emocionálnych a mentálnych vzorcov z rodinného systému
  • Odpustenie a oslobodenie sa od hlbokých emocionálnych rán
  • Podpora na našej duchovnej ceste a dosiahnutie nových úrovni vedomia
  • Nájdenie správneho smerovania v živote

a mnoho mnoho ďalších ………

Samotná konzultácia a výber vhodných esencií

Tento ucelený liečebný systém celkovo obsahuje 69 esencií s rôznymi terapeutickými účinkami. Pri konzultácií sa esencie vyberajú a namiešajú podľa potreby jednotlivca k docieleniu maximálneho efektu. Pri výbere sa používa viacero spôsobov. Niekedy sa najvhodnejšie esencie vyberajú pomocou kineziologického svalového testu a niekedy sa priamo namiešajú podľa ich popisu a problému ktorý riešia. V iných prípadoch sa najúčinnejšie esencie vyberajú intuitívne z kariet na ktorých sú vyobrazené. V tomto prípade sa namiešajú z najpríťažlivejšej esencie a  najodpudzujúcejšej. V niektorých prípadoch sa môže použiť aj viac esencií, pokiaľ tieto riešia rôzne aspekty rovnakého problému.

Vo väčšine prípadov sa užívajú 2x denne ( ráno a večer ) 7 kvapiek pod jazyk, alebo do pohára vody. Doporučuje sa esenciu používať hneď ráno po prebudení a tesne pred spánkom, vtedy je naša psychika najlepšie pripravená na zmenu. Na emocionálne problémy sa esencie užívajú minimálne 2-3 týždne, na fyzické problémy je potrebné ich užívať najmenej jeden mesiac. V prípade chronických ťažkostí je potrebné esenciu užívať aj niekoľko mesiacov.

Austrálske esencie sú 100 % prírodné a nemajú žiadne vedľajšie účinky. Preto ich môžu užívať aj deti už v novorodeneckom veku. Na deti majú esencie veľmi pozitívny účinok a zvyknú zaberať veľmi rýchlo. Toto sa deje najmä vďaka tomu, že deti si ešte nevytvorili toľko  emocionálnych bariér ako dospelí a majú lepšie spojenie so svojimi emóciami.

Samotný efekt esencii na človeka sa dá porovnať s efektom hlbokej meditácie, ktorý prináša človeku do vedomia múdrosť vlastného vyššieho ja. Ďalej nám pomáhajú uvoľňovať negatívne vzorce a presvedčenia úkryte v hĺbkach nášho podvedomia. Toto nám prináša do života rovnováhu a skutočné hlboké liečenie. Čím viac človek s nimi pracuje, tým sa stáva vedomejším a šťastnejším. Jednoducho nám otvárajú cestu k tomu, aby sme mohli naplno využiť  svoj potenciál.

 

Staň sa naším fanúšikom na Facebooku a žiadna z noviniek či akcií ti neutečie

Zaujalo Vás niečo? Napíšte nám

Ponuka služieb centra HAVINO

Program detského centra Havino

Aktuálny rozvrh

Masáže pre tehotné ženy

Uvoľnujúca, relaxačná masáž pre tehotné ženy.

Canisterapeutické krúžky s prvkami Montessori

Každý týždeň – pre deti už od 1 roka.

Narodeninové oslavy s našimi psíkmi

V priestoroch nášho centra prebiehajú oslavy pre deti s našimi psíkmi.

Zážitkové hodiny pre škôlky a školy

Kvalitný zážitkový a vzdelávací canisterapeutický program pre deti v školských zariadeniach.

Individuálna canisterapia

Podporná metóda , ktorá využíva pozitívne pôsobenie medzi človekom a psom.

Baby masáže

Naučte sa jemnú techniku detskej masáže, ktorá má mnoho benefitov nielen pre bábätká ale aj ich mamičky.