Austrálske esencie

Využívanie liečivých účinkov kvetových esencií je známe z rôznych kultúr už od nepamäti. Austrálske kvetové esencie sú však jedinečné v tom, že nám pomáhajú vyrovnávať sa s problémami a výzvami  dnešnej doby. Svetlo sveta uzreli vďaka austrálskemu prírodnému liečiteľovi a homeopatovi Ianovi Whiteovi.

Austrálske esencie sú vibračné esencie, ktoré liečia naše jemnohmotné telá a auru. Podľa Dr. Gerbera, autora Vibračnej medicíny, naše emocionálne, mentálne a fyzické choroby sa dajú najefektívnejšie liečiť ak sa pri liečbe zameriame práve na jemnohmotné telá. Esencie vďaka svojmu zameraniu liečia priamo príčinu ochorenia, alebo neželaného emocionálneho a mentálneho stavu. Do vedomia prinášajú žiadanú vibráciu a tým pomáhajú priniesť na povrch pozitívne kvality, ktoré driemu niekde hlboko v nás.

V čom mi esencie môžu pomôcť ?

Keďže pôsobia celostne, majú pozitívny vplyv na myseľ, telo i ducha. Na mentálnej a duchovnej úrovni  nám prinášajú do života jasnosť, odvahu, vnútornú silu a odhodlanie nasledovať a uskutočňovať svoje sny. Pomáhajú nám prehlbovať vlastnú intuíciu a kreativitu, podporujú duchovný rozvoj a učia nás hlbšie prežívať radosť zo života. Na fyzickej úrovni priamo pracujú so samotnou psychosomatickou príčinou ochorenia.

Niektoré konkrétne témy s ktorými mi esencie môžu pomôcť

  • Hlboké prijatie samého seba a zlepšenie dôvery v seba a vlastné schopnosti
  • Revitalizácia fyzického tela a odstránenie následkov stresu a dlhodobej únavy
  • Zlepšenie partnerských vzťahov a zharmonizovanie vzťahu s vlastnými rodičmi i deťmi
  • Prečistenie negatívnych emocionálnych a mentálnych vzorcov z rodinného systému
  • Odpustenie a oslobodenie sa od hlbokých emocionálnych rán
  • Podpora na našej duchovnej ceste a dosiahnutie nových úrovni vedomia
  • Nájdenie správneho smerovania v živote

a mnoho mnoho ďalších ………

Samotná konzultácia a výber vhodných esencií

Tento ucelený liečebný systém celkovo obsahuje 69 esencií s rôznymi terapeutickými účinkami. Pri konzultácií sa esencie vyberajú a namiešajú podľa potreby jednotlivca k docieleniu maximálneho efektu. Pri výbere sa používa viacero spôsobov. Niekedy sa najvhodnejšie esencie vyberajú pomocou kineziologického svalového testu a niekedy sa priamo namiešajú podľa ich popisu a problému ktorý riešia. V iných prípadoch sa najúčinnejšie esencie vyberajú intuitívne z kariet na ktorých sú vyobrazené. V tomto prípade sa namiešajú z najpríťažlivejšej esencie a  najodpudzujúcejšej. V niektorých prípadoch sa môže použiť aj viac esencií, pokiaľ tieto riešia rôzne aspekty rovnakého problému.

Vo väčšine prípadov sa užívajú 2x denne ( ráno a večer ) 7 kvapiek pod jazyk, alebo do pohára vody. Doporučuje sa esenciu používať hneď ráno po prebudení a tesne pred spánkom, vtedy je naša psychika najlepšie pripravená na zmenu. Na emocionálne problémy sa esencie užívajú minimálne 2-3 týždne, na fyzické problémy je potrebné ich užívať najmenej jeden mesiac. V prípade chronických ťažkostí je potrebné esenciu užívať aj niekoľko mesiacov.

Austrálske esencie sú 100 % prírodné a nemajú žiadne vedľajšie účinky. Preto ich môžu užívať aj deti už v novorodeneckom veku. Na deti majú esencie veľmi pozitívny účinok a zvyknú zaberať veľmi rýchlo. Toto sa deje najmä vďaka tomu, že deti si ešte nevytvorili toľko  emocionálnych bariér ako dospelí a majú lepšie spojenie so svojimi emóciami.

Samotný efekt esencii na človeka sa dá porovnať s efektom hlbokej meditácie, ktorý prináša človeku do vedomia múdrosť vlastného vyššieho ja. Ďalej nám pomáhajú uvoľňovať negatívne vzorce a presvedčenia úkryte v hĺbkach nášho podvedomia. Toto nám prináša do života rovnováhu a skutočné hlboké liečenie. Čím viac človek s nimi pracuje, tým sa stáva vedomejším a šťastnejším. Jednoducho nám otvárajú cestu k tomu, aby sme mohli naplno využiť  svoj potenciál.

 

Staň sa naším fanúšikom na Facebooku a žiadna z noviniek či akcií ti neutečie

Zaujalo Vás niečo? Napíšte nám

Ponuka služieb centra HAVINO

Kraniosakrálna terapia

Liečivá dotyková terapia vhodná pre malých i veľkých klientov.

Motýlia terapia

Jemná dotyková terapia v sede.

Program detského centra Havino

Aktuálny rozvrh

Rodinná terapia

Liečenie vzťahov v rodine.

Terapia hrou za asistencie psa

Jedinečné spojenie terapie hrou s canisterapiou – na Slovensku len v našom centre.

Individuálna canisterapia

Podporná metóda , ktorá využíva pozitívne pôsobenie medzi človekom a psom.

Canisterapeutické krúžky s prvkami Montessori

Každý týždeň – pre deti už od 1 roka.

Narodeninové oslavy s našimi psíkmi

V priestoroch nášho centra prebiehajú oslavy pre deti s našimi psíkmi.

Zážitkové hodiny pre škôlky a školy

Kvalitný zážitkový a vzdelávací canisterapeutický program pre deti v školských zariadeniach.

Centrum Orchidea